xx

Vonios chalatų ir rankšluosčių priežiūra

Rankšluosčius ir vonios rankšluosčius gausite tiesiai iš gamintojo. Jei pasirinkome tinkamą spalvą, stilių ir dydį, neturėtume pamiršti apie tinkamą skalbimą ir džiovinimą – tai būtina sąlyga, kad gaminiai ilgai tarnautų. Šią informaciją taip pat pateikta ant mažos etiketės. Nesuprantamus simbolius mums gali paaiškinti pardavėjai arba jų ieškoti galite čia SIMBOLIAI.

Prieš naudodami rankšluosčius pirmą kartą, nepamirškite jų išskalbti atskirai. Tai neleidžia laisviems pluoštams prilipti prie drabužių.

Todėl prieš pirmąjį skalbimą, kurio metu šiek tiek susitrauks kilpos, taip tvirtai prisitvirtindamos prie audinio ir rankšluosčiai bus paruošti naudojimui, svarbu atsargiai elgtis su nauju rankšluosčiu ar vonios rankšluosčiu, kad išvengtumėte galimų užkliuvimų (nulūžusių vinių, žiedų, užtrauktukų ir pan.).

Kaip skalbti kilpinius rankšluosčius? Rankšluosčius ir vonios rankšluosčius reikia skalbti 40 °C temperatūroje, tinkamai išskalauti ir, jei norite, džiovinti džiovyklėje ant mažos arba vidutinės kaitros. 

Nerekomenduojame rankšluosčiams naudoti audinių minkštiklių, nes jie užpildo audinio tarpus ir dėl to sumažina drėgmės sugeriamumą. 

Dėl išskirtinių medžiagų – medvilnės ir bambuko pluošto – savybių kilpinių rankšluosčių priežiūra yra paprasta. Problemų dažniausiai kyla dėl netinkamo rankšluosčių ir vonios rankšluosčių naudojimo arba netinkamos priežiūros. Todėl visada būtina atidžiai perskaityti skalbimo ir priežiūros instrukcijas.

Spalvos pasikeitimas

Per kelis pirmuosius plovimus vanduo gali  būti nudažytas audinio spalva. Spalva išsilieja dėl dažų molekulių pertekliaus aplink medvilnės pluoštus. Šios dažų dalelės gali prilipti prie kitų audinių. Jei dažai  išsilieja, pirminė rankšluosčio spalva labai nepasikeis. Norėdami būti saugūs, tamsios spalvos rankšluosčius atskirai skalbkite atskirai bent 3 kartus. Tai reiškia, kad bent per pirmuosius tris skalbimus tos pačios spalvos rankšluosčiai turėtų būti skalbiami kartu, t. y. balti su baltais, tamsiai mėlyni su tamsiai mėlynais. Galima skalbti ir rankomis, ir skalbimo mašinoje, jei laikotės įprastų skalbimo instrukcijų. 

Spalvų patvarumui taip pat gali turėti įtakos skalbimo milteliai, kurių sudėtyje dažnai yra naudojamas baliklis. Šiuo atveju spalva pasikeičia ne dėl mažesnio naudojamų dažiklių patvarumo, o dėl šių medžiagų. Optiniai balikliai – tai produktai, kurie sugeria nematomus UV dienos šviesos spindulius ir juos atspindi. Dėl šio reiškinio spalva gali akivaizdžiai pakisti . Apie tai, ar skalbimo priemonėse yra optinio baliklio, nurodoma ant pakuotės.

Skalbiant spalvotus rankšluosčius nerekomenduojama naudoti netvaraus chloro, nes dėl balinimo prarandama spalva.

Pūkų susidarymas

Pūkeliai susidaro dėl atsipalaidavusių pluoštų. Trumpasis kuokštelinis pluoštas atsiskiria nuo ilgojo kuokštelinio pluošto ir ant audinio atsiranda medvilninių pūkelių. Pūkeliai taip pat gali susidaryti dėl trinties tarp skirtingų to paties tekstilės gaminio dalių arba tarp paties gaminio ir kito objekto. Todėl rekomenduojama skalbyklę pripildyti bent iki pusės. Kai skalbyklė nėra visiškai užpildyta, rankšluosčiai labiau trinasi į būgno sieneles, užuot veikiami vandens molekulių.

Šukuotiniai (įvairios veliūro apdailos) audiniai yra labiau linkę pūkuotis nei kilpiniai rankšluosčiai. Rankšluostyje gali likti laisvų pluoštų, kurie išryškėja skalbiant, o iš šukuotinių verpalų smulkios dalelės išsiskiria per pirmąsias naudojimo DIENAS. Tai būdinga kilpinių audinių gamybai.

Pašalinimas

Į kilpą gali įsipainioti aštrūs ar smailūs daiktai ir kilpa gali nutrūkti. Kad rankšluosčiai ilgai būtų kokybiški, būtina vengti kontakto su aštriais ir smailiais daiktais. Nenaudokite rankšluosčio kaip šluostės vonios kambaryje, sienoms ar paviršiams šluostyti; dėl sąlyčio su smailiais daiktais kilpos atsipalaiduoja. Nutrūkusias kilpas galima atsargiai nupjauti. Jei jas bandysite ištraukti, iš rankšluosčio gali būti ištrauktos kitos kilpos.

Susitraukimas

Svarbi medvilnės savybė yra ta, kad ja galima skalbti labai aukštoje temperatūroje. Trūkumas yra tas, kad ji traukiasi. Pirmieji skalbimai maždaug 95 °C temperatūroje susitraukia medžiagą ir ji praranda spalvą praradimą, kitaip nei skalbiant žemesnėje nei 40 °C temperatūroje. Rekomenduojama skalbimo temperatūra yra 40 °C!

Kietumas

Skalbiant svarbu naudoti pagrįstus ploviklių kiekius. Dėl per didelio skalbiklio kiekio jis gali įstrigti audinyje net ir po tinkamo išskalavimo. Dėl to rankšluostis tampa šiurkštus. Skalbimo miltelius visada naudokite taupiai ir skalbkite tinkamai. 

Rekomendacija: naudokite švelnias plovimo priemones.

Minkštumas

Paskutinio mirkymo metu įpiltas audinių minkštiklis padarys rankšluosčius minkštesnius ir švelnesnius. Tačiau dėl pernelyg dažno naudojimo rankšluosčiai gali tapti hidrofobiniai – atstumiantys vandenį.

Vanduo

Naudojamo vandens tipas: vandentiekio, lietaus ar šulinio vanduo – paprastai neturi įtakos plovimo procesui. Labai svarbu yra džiovinimo būdas. Naudojant džiovyklę rankšluosčiai yra tokie pat minkšti ir šilkiniai, kaip ir džiovinti lauke ant virvės. Tačiau jei rankšluostį veikia stiprūs saulės spinduliai arba jis džiovinamas virš kaitinimo elemento (radiatoriaus), pluoštai tampa daug kietesni.

Lyginimas

Kilpinių rankšluosčių ir vonios rankšluosčių negalima lyginti. Kilpos būtų suspaustos ir švelnus aksominis blizgesys išnyktų. Kilpos taip pat prasčiau sugertu drėgmę.

Keitimas

Reguliariai keiskite rankšluosčius, kad prailgintumėte jų tarnavimo laiką. Senus rankšluosčius, kurių nebenaudojate, išmeskite, kad jie neužimtų nereikalingos vietos spintoje. Pasirūpinkite, kad rankšluosčiai nebūtų palikti itin drėgnoje aplinkoje. Jei jūsų vonios kambaryje dažnai būna drėgna, kas kelias dienas džiovinkite rankšluosčius lauke arba džiovyklėje ir skalbkite juos bent kartą per savaitę. Rankšluosčiai iš bambuko pluošto tinka drėgnoms patalpoms.

Kita

Perkant rankšluosčius svarbu pasirinkti tinkamus rankšluosčius. 

Spalva ir dizainas turi derėti prie interjero, o dydis turi būti tinkamas naudoti pagal paskirtį. Tinkamai prižiūrėdami, neturėtumėte susidurti su jokiomis problemomis.