Ar galite atskirti kokybę nuo skudurų?

Dvidešimt ar septyniasdešimt eurų - kilpinių rankšluosčių kainos įvairiose parduotuvėse skiriasi. Ar dėl skirtumo, ar iš tikrųjų dėl kokybės? Tikriausiai galite numanyti, kad vienas iš požymių yra kvadratinio metro svoris. Bet ar prisimenate, ar trys šimtai, ar penki šimtai gramų laikoma kokybe? O ar pagalvojote, kad reikia atkreipti dėmesį į pluošto ilgį? Jei atsakėte neigiamai, mūsų gidas po kilpinės medžiagos pasaulį skirtas jums.

Jei renkatės kilpinius gaminius pagal spalvą, raštą, dydį ir kainą, pridėkite kitas, svarbesnes, savybes. Tai – svoris, pluošto ilgis ir pasirinkta medžiaga. Šimtaprocentinė medvilnė gali būti pats geriausias dalykas, kuriuo galite mėgautis namuose!

Nesiekite mažiau nei 500!

Rankšluosčiai, kurių gramatūra yra apie penkis šimtus gramų kvadratiniame metre, laikomi aukštos kokybės, paprastai 450-550 g/m². Jei ant jų nurodytos vertės yra perpus mažesnės, geriau jų venkite. Taip pat patartina vengti tokio, kuriame gramatūra nenurodyta. Ši vertė nėra privaloma pateikti, o gamintojai, kurie nesiekia aukštos gramatūros, sąmoningai nenurodo šio skaičiaus.

Tie patys skaičiai taikomi rankšluosčiams, pagamintiems iš to paties kilpinio audinio, skiriasi tik dydis. Tačiau didesni skaičiai ne visada yra pageidautini. Pavyzdys – chalatai, kuriems gaminti įmonės naudoja medžiagų mišinius, kad audinys būtų lengvesnis. Juk jiems pasisiūti reikia kelių kvadratinių metrų, o kas norėtų po maudynių nešiotis du, tris ar daugiau papildomų kilogramų! Kita vertus, vonios kambario kilimėliams, kurie turi būti sunkūs, šis skaičius siekia 1450  g/m².

Be to, kuo ilgesnė kilpa, tuo rankšluostis „storesnis“, tuo geriau jums. Paprastai. „Ilgesnė rankšluosčio kilpa užtikrina didesnį drėgmės sugeriamumą. Jis greičiau džiūsta.“  Tačiau taip pat atkreipiame dėmesį į vieną pavojų: skalbiant ir džiovinant tokius rankšluosčius, jų pluoštai greičiau susidėvi, todėl, kad rankšluosčiai ilgiau tarnautų, reikia naudoti geriausios kokybės medvilnę. Ir ne kiekvienas gamintojas to laikosi.

Investavote į kokybiškus rankšluosčius, o po dviejų mėnesių jie tokie pat kieti ir nepatogūs kaip pigūs? Tuomet galbūt kaltė yra jūsų. Kaip rankšluosčius plauti ir džiovinti? Pagal instrukcijas, prieš naudodami juos pirmą kartą, turėtumėte juos du kartus išskalbti su panašios spalvos skalbiniais ir leisti jiems išdžiūti. Taip iš audinio pasišalins atsipalaidavę pluoštai, o tai svarbu audinio patvarumui. Skalbimui naudokite gelį, o ne miltelius, žinoma, rinkitės ne tokius, kurie skirti baltiems skalbiniams, o spalvotiems audiniams. Nors televizijos reklamose teigiama, kad audinių minkštiklis padaro audinius minkštus ir švelnius, gamintojai laikosi priešingos nuomonės! Naudojimo instrukcijose draudžiama naudoti audinių minkštiklį, nes pluoštai sulimpa, todėl rankšluostis praranda minkštumą ir švelnumą.

Džiovyklė idealiai tinka džiovinimui, kai kurie gamintojai taip džiovina kilpinius gaminius gamykloje, nes karšto oro srovė ne tik išdžiovina pluoštus, bet ir juos išpučia, todėl rankšluosčiai ir vonios rankšluosčiai atrodo kaip iš televizijos reklamos. Jei neturite džiovykles, tinka ir paprasčiausia skalbinių virvė. Kita vertus, reikėtų uždrausti naudoti radiatorių, nes pluoštai susitrauks ir bus sugadinti visam.

100 % medvilnė ne būtinai yra pati geriausia

Ar esate įsitikinę, kad tai, kas pagaminta iš 100 % medvilnės, paprastai yra geriausia? Taip nebūtinai turi būti su rankšluosčiais. Nors 100 % medvilnės rankšluosčiai yra patys geidžiamiausi, ypač mažų ir prastai vėdinamų vonios kambarių savininkai žino, kokie patogūs jiems yra bambukiniai rankšluosčiai, sudaryti iš 60 % medvilnės ir 40 % bambuko viskozės. Jie ne tik sveria 500 g/m², bet ir, svarbiausia, neišblunka. „Bambukas pasižymi natūralia antibakterine funkcija, todėl nuo jau panaudotų rankšluosčių nesklinda nemalonus kvapas“. Šios medžiagos privalumai: Bambuko pluošto rankšluosčių drėgmės sugeriamumas yra 4 kartus didesnis nei kitų medžiagų, nes bambuko pluoštai yra tuščiaviduriai, todėl rankšluosčiai gali „kvėpuoti“.

Gali būti, kad bambukinių rankšluosčių kilpinio audinio dalis yra nupjauta ir neturi įprastų kilpų. Tai nėra trūkumas, priešingai. Šis kilpinis audinys vadinamas veliūru ir yra ne tik labai malonus liesti, nes primena aksomą, bet ir gražiai blizga.

Moterys mėgsta minkštus, švelnius rankšluosčius ir vonios rankšluosčius. Jei priklausote šiai kategorijai, ieškokite tokių, kurie pagaminti iš MICRO medvilnės. Nors tai ir brangesni gaminiai, jis nustebins jus savo minkštumu, nedideliu svoriu ir puikiu drėgmės sugeriamumu. O kodėl gi nepasimėgavus šiek tiek prabangos po vonios, juk nusipelnėte jaustis nuostabiai! Minkšti medvilniniai rankšluosčiai ir vonios rankšluosčiai.