Apsipirkite Kalėdoms iš anksto, kad turėtumėte iš ko rinktis. Keitimo garantija iki 2025 m. sausio 10 d. 🎁

BLACK FRIDAY!   Tik šiandien nuolaida VISKAM  🎁

Kaip prižiūrėti rankšluostį, kad jis netaptų skuduru? - Dovanų dežutėje

Ko gero žinote, kad šluostymasis senu rankšluosčiu gali būti ne itin malonus užsiėmimas. Kai kurie vartotojai išmeta rankšluosčius, kai tik jie pradeda senėti ir praranda drėgmės sugeriamumą. Tačiau taip pat yra būdas senus rankšluosčius vėl suminkštinti ir išpurenti. Jei tinkamai prižiūrėsite rankšluosčius, jie produktyviai tarnaus kelerius metus ir jums nereikės nerimauti, kad jie taps skudurais.

  • Nenaudokite audinių minkštiklio rankšluosčiams skalbti ir nelyginkite rankšluosčių, nes tai sumažina rankšluosčių drėgmės sugeriamumą.
  • Skalbkite rankšluosčius ne aukštesnėje nei 40 °C temperatūroje
  • Skalbdami spalvotus rankšluosčius nenaudokite skalbimo priemonių, skirtų baltiems skalbiniams, nes jose yra baliklių, kurie gali smarkiai pakeisti rankšluosčių spalvą.
  • Džiovinimas džiovyklėje arba lauke ant skalbinių virvės, prailgina rankšluosčių naudojimo laiką. Nedžiovinkite rankšluosčių tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Rankšluosčiai gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų, pasižyminčių skirtingomis savybėmis. Kilpinis audinys yra dažniausiai naudojamas audinys, kurio vienoje arba abiejose pusėse formuojamos kilpos. Kilpiniai rankšluosčiai sukuriami, kai kilpa vienoje pusėje nupjaunama, kad susidarytų dekoratyvinis blizgus paviršius, primenantis aksomą. Rankšluosčiai taip pat gali būti papuošti dekoruotais raštais ar juostelėmis ir išsiuvinėjami.

Laikas atsisakyti senų rankšluosčių, kurie buvo pagaminti iš plono pluošto ir dėl dažno naudojimo juose atsirado skylių.

Pirkdami rankšluostį įsitikinkite, kad jis yra kokybiškas. Medvilnė ir kitos natūralios medžiagos yra atsparios nusidėvėjimui, jas lengva prižiūrėti. Venkite rankšluosčių, pagamintų iš sintetinių pluoštų mišinių – jie greičiau susidėvi, be to, nėra taip gerai drėgmę sugeriantys kaip kilpiniai ar bambukiniai rankšluosčiai. Kai kuriais atvejais jie gali sukelti odos sudirginimą. Aukštos kokybės rankšluostis tarnaus ilgiau, nes yra tvirtesnės konstrukcijos.

Viena iš rankšluosčių problemų yra ta, kad jie praranda spalvą. Todėl visada skalbkite tokių pačių ar panašių spalvų rankšluosčius, kad išvengtumėte nereikalingų dėmių ant kitų skalbinių. Be to, baltus rankšluosčius visada reikia skalbti atskirai. Vietoj baliklio naudokite citrinos sultis, nes baliklis pažeidžia audinį.

Seni rankšluosčiai taip pat gali būti mažiau sugeriantys, taip yra dėl skalbimo kietame vandenyje arba dėl pernelyg didelio skalbimo priemonių ir audinių minkštiklių naudojimo. Audinių minkštiklis padengia pluoštus ir jie praranda gebėjimą sugerti vandenį. Pabandykite senus rankšluosčius išskalbti su actu, jis padės suskaidyti nuosėdas rankšluosčio. Jei turite problemų dėl rankšluosčių kvapo, pabandykite juos skalbti su soda.

Rankšluosčius skalbkite šiltame vandenyje su panašių spalvų rankšluosčiais ir neperpildykite skalbyklės. Pasibaigus skalbimo ciklui rankšluosčius išdžiovinkite. Geriausių rezultatų pasieksite džiovyklėje įjungę vidutinį režimą.